Před časem nechali Boskovičtí několik let starý projekt na sportovní halu přepracovat. O jeho konečné podobě bude ještě jednat zastupitelstvo. „Typ podlahy v nové sportovní hale jsme řešili z hlediska provozovaných sportů, potřeb škol, které budou v hale sportovat a také z náročnosti údržby. Komise pro sport a rada města nakonec doporučila zastupitelstvu ke schválení jako povrch v hale dřevěnou palubovku," uvedl boskovický místostarosta Dominik Božek.

Podle něj připadaly v úvahu dvě možnosti. Dřevěná palubovka nebo umělý povrch na bázi PVC. „Oba povrchy splňují nároky na moderní sportovní podlahu. Samozřejmě mají klady i zápory," dodal Božek.

Umělý povrch má výhodu v méně náročné údržbě a je vhodný pro většinu halových sportů. Ovšem taková podlaha nevyhovuje basketbalistům. „Basket se v halách hraje ve vyšších soutěžích většinou na dřevěných palubovkách. Neříkám, že se u nás bude hrát hned první liga, ale s jiným typem palubovky by mohli mít basketbalisté problém. Ostatní sporty jako florbal nebo volejbal se dají na dřevěné palubovce hrát v pohodě," řekl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Dřevěná palubovka však zase není příliš ideální třeba pro tenis. „To je bohužel pravda. Ale tenisová základna není v Boskovicích tak velká. Tenisté mohou také využít nafukovací halu u školy André Citroëna," dodal Parma.