Minulého hlasování, které se týkalo televizního signálu v Boskovicích, se zúčastnilo asi dvě stě třicet lidí. „I proto nás překvapilo, že tentokrát se k nám dostalo přibližně osm set hlasů. Svým způsobem se tomu ale nedivím. Televize je přeci jen fenomén doby a tvoří nedílnou součást života většiny lidí. Navíc třeba Fanda láká muže díky sportovním přenosům," podělil se o svůj názor boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.

Programy by si lidé mohli zdarma naladit díky pozemnímu digitálnímu vysílání prostřednictvím takzvaných Multiplexů 3 a 4. „Starosta jejich provozovatelům poslal dopis s žádostí o informaci, jak by bylo možné zlepšit příjem tohoto vysílání na našem území. Každý Multiplex vlastní jiná společnost a my jsme oběma jejich zástupcům navrhli osobní setkání," uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Multiplex 3 mají na starosti České radiokomunikace. Od ředitele jejich úseku provozu Libora Kubišty už starostovi přišla odpověď. „Situace se podle něj dá vyřešit okamžitě, ale stála by město asi dvě stě padesát tisíc korun ročně. Druhou možností je, že by o vyřešení kvality signálu požádal provozovatel televizních programů, kterým je TV Prima. Proto jsme ji oslovili s dotazem, zda je ochotná se spolupodílet na nákladech za provoz dokrývače," vysvětlil Parma.

V Boskovicích však existuje možnost, že lidé chytnou nabídku Multiplexu 3 z vysílače Praděd. „U společných antén na bytových domech stačí, když se lidé zeptají pracovníků odborné firmy, jestli jsou schopní přijímací anténu přednastavit z Kojálu na Praděd. Vím, že tuto možnost mají například obyvatelé bytovek v Komenského ulici po pravé straně směrem k nádraží. Ale obecně je to nárazové, dá se říct, že se to liší dům od domu," konstatoval mluvčí radnice.

Dokrývač u Multiplexu 4 by se musel postavit. Jeho stavba a provoz by byla v režii Boskovic, protože zástupce TV Pohoda, která je provozovatelem sítě tohoto Multiplexu, to zatím odmítl. „Nicméně jsem domluvený na schůzce s ředitelem společnosti Radimem Pařízkem, na které budeme o věci dále jednat. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby se nakonec přece jen rozhodl dokrývač zaplatit. Myslím si, že peníze by se jim stejně dříve nebo později vrátily z reklamy," poznamenal Dohnálek.

Stále je možné, že si Boskovičtí budou muset i do budoucna vystačit se stávající nabídkou programů. „Zatím nejsem schopný cokoli rezolutně prohlásit nebo slíbit. Povedeme ještě několik jednání a další kroky se budou odvíjet od nich. Nevylučuji ani možnost, že bychom uspořádali další anketu, abychom znali stanovisko obyvatel poté, co budou obeznámení s tím, co by stavba dobývačů obnášela," dodal boskovický starosta.