Tamní radní nyní zvažují, jakým způsobem stav zlepšit. Zatím ukončili smlouvu s firmou, která pět let zajišťovala provoz, údržbu i opravu veřejného osvětlení v Boskovicích. Na to, kdo bude mít osvětlení v režii od nového roku, vypsali veřejnou zakázku. „Ta smlouva už byla překonaná. Navíc firma už splnila svoje závazky a investice, na kterých jsme se v předchozích letech dohodli,“ uvedl starosta Dohnálek.

Radní nyní mají na stole dvě varianty toho, jak dál. „V první variantě bychom zvolili investora, který by za osmnáct milionů osvětlení opravil a pak je za nějakou dohodnutou roční částku spravoval. Tomu bychom pak třeba patnáct let investici spláceli,“ vysvětlil Dohnálek. V druhém modelu by investice podle zpracovaného projektu mělo řídit město samo. „Postupně bychom tak opravovali ty nejpalčivější problémy. Teď je nutné vyměnit alespoň svítidla v lampách,“ doplnil starosta. Druhá varianta se zatím zdá pravděpodobnější.

V Boskovicích ročně prosvítí více než dva miliony korun. Proto radní zvažují i to, jak energii ušetřit. „Uvažujeme například o tom, že v době od tří do pěti ráno, kdy není třeba tolik světla v ulicích, zvolíme úspornější režim,“ dodal Dohnálek.