Do budoucna se koncepce z roku 2008 zaměří na dětská hřiště u Zámeckého skleníku a na ulicích Otakara Kubína, Červená zahrada u vstupu na fotbalový stadion a Na vyhlídce. „Jsou to místa, kde už dětská hřiště stojí, ale v příštích letech je budeme nějakým způsobem obnovovat nebo je možná postupně úplně předěláme,“ doplnila místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Jak ale dále uvedla, v Boskovicích chybí hřiště, které by využily starší děti zhruba od dvanácti let výše. A město letos má k dispozici zatím jen čtvrt milionu, který vystačí na běžnou údržbu nynějších hřišť a nejvýše na dokoupení několika nových herních částí, a nikoliv na stavbu hřiště nového.

„Dohodli jsme se proto s místním občanským sdružením Vicinia 21, že na vytvoření tohoto hřiště pro starší děti společně podáme žádost o dotaci z projektu Sídliště žije nadace OKD. Vhodné místo pro hřiště je Na vyhlídce, kde má město i pozemky, takže se k záměru sdružení můžeme připojit bez problémů,“ uvedla místostarostka s tím, že se o dotace budou hlásit do dubnového kola projektu.

Boskovičtí uvažují také o nákupu in-line plochy, která by zvýšila využití zimního stadionu hlavně v letních měsících. Už použitou a osm let starou plochu Službám Boskovice nabídla organizace z Břeclavi za necelých čtyři sta tisíc korun s tím, že vydrží ještě nejméně pět let. „Nechali jsme si ale srovnat ceny a životnosti starší plochy a nové a rozhodli se koupit novou. Rozdíl cen totiž není až tak velký,“ dodala Vítková. Na koupi in-line plochy zkusí město získat až dvěstětisícovou dotaci od Jihomoravského kra­je.