Celé hřiště bude podle ní chráněné asi čtyři metry vysokým plotem. „To proto, abychom zajistili, že míče nebudou padat tam, kam nemají. Z jedné strany je silnice a z druhé mají lidé zahrady," upřesnila Vítková.

Podobná plocha dosud boskovické mládeži chyběla. „O využití místa k tomuto účelu jsme uvažovali dlouho. I proto, že tam postupně vznikla zástavba bytových a rodinných domů. Žije tam spousta rodin s dětmi. Pro ty menší jsme tam hřiště postavili před pár lety, kdy se nám povedlo získat dotaci z Jihomoravského kraje. Na zbývající plochu jsme měli zpracovaný projekt, bohužel se nám ale dotaci získat nepovedlo," popsala boskovická místostarostka.

To se podařilo teprve letos. „Získali jsme tři sta tisíc korun z grantového programu Oranžové hřiště od Nadace ČEZ," je ráda Vítková. Vše musí být hotové do konce roku. To platí i pro další hřiště, které vznikne ve sportovním areálu Červená zahrada. „Především musíme zvolit vhodné prvky, které se dětem budou líbit. Mimo jiné to budeme projednávat s veřejností," nastínila Vítková. Město na akci získalo dotaci z Jihomoravského kraje ve výši pětadvaceti tisíc korun.

Že menší děti z Boskovic budou mít další prostor, kde si budou moci hrát, těší vedoucí tamního mateřského centra Lenku Pólovou. „Maminky jsou za každé hřiště navíc moc rády. Pokud jde o herní prvky, tak ze zkušeností vím, že dětem se líbí třeba houpačky na pružinách, domečky a samozřejmě pískoviště," řekla Pólová.