Petr Chlup nyní pracuje na výjezdovém stanovišti v Boskovicích. „Práce záchranáře se mi líbila už od dětství. Vždycky jsem chtěl dělat v terénu a líbila se mi práce s lidmi. Shodou okolností jsem se tedy dostal na záchranářskou školu, kde mě tato profese velmi chytla," popisuje svoje začátky Chlup s tím, že povolání záchranáře je ale psychicky náročné. „Některé výjezdy nejsou zrovna příjemné, zase to ale vyvažují ty, kde se záchrana podaří a při kterých můžu mít dobrý pocit z toho, že jsem někomu pomohl," vysvětluje mladý muž. Mezi psychicky nejtěžší řadí záchranu malých dětí.

Od náročného povolání si tak záchranář odpočine například sportem. „Také rád chodím do přírody se psem a velmi důležité je domácí zázemí, které mám, a podpora mojí manželky," říká.

oskovičtí záchranáři Petr Chlup a Jan Antonín Babořík vyhráli mezinárodní soutěž Záchrana 2013 v Košicích.Záchranařina ale podle něj není náročná jen psychicky, ale často i fyzicky. „Například nedávno kolegové vyjížděli k pacientovi, který zůstal zraněný ve srázu a bylo obtížné se k němu na vysoký kopec dostat. Jindy zase musíme pacienty snášet třeba ze čtvrtého nebo pátého patra k sanitce a podobně. A ačkoliv se to nezdá, fyzicky náročná je i masáž srdce," popisuje muž.

Aby se stále zdokonaloval, účastní se Petr Chlup záchranářských soutěží. „Při nich si totiž máme šanci vyzkoušet třeba i méně obvyklé případy, se kterými se ale můžeme setkat v praxi," vysvětluje Chlup.

V letošním roce má tým z Boskovic za sebou dva velké úspěchy. Ve složení Petr Chlup, Filip Chládek a Jan Antonín Barbořík vyhráli prestižní českou záchranářskou soutěž Rallye Rejvíz a nedávno Petr Chlup a Jan Antonín Barbořík zvítězili v mezinárodní soutěži Záchrana 2013 v Košicích. „Trénovali jsme u nás na základně například s různými resuscitačními modely, využili jsme i kolegu jako figuranta. Pilovali jsme rovněž sehranost týmu," dodává.