V show se představí všechny taneční skupiny. „Diváci zhlédnou průřez věkových kategorií, od přípravky po dospělé," uvedla organizátorka akce a vedoucí tanečního klubu Marie Tanča Tancini. Tanečníci se na představení připravují celý rok. Na pódiu se vystřídá show dance, street dance, disco, jazz i scénický a výrazový tanec.

Heslem představení je vůle – píle – dřina. „Každý z nás má na něco talent. Děti v našem klubu mají talent taneční. Své pohybové dovednosti mohou rozvíjet skrze taneční disciplíny," vysvětlila Tancini. Talent sám ale podle ní nestačí. „Je potřeba i hodně vůle, píle a dřiny. Když se to vše spojí, tak vzniknou choreografie, které stojí za to," řekla organizátorka.

Někteří tanečníci jsou nadaní i jinak a budou kromě tance také zpívat. Mezi hosty jsou studenti taneční konzervatoře v Praze Roman Krieger a Adéla Hniličková. Diváci uvidí také vystoupení s poikami v podání Dády Šamšulové a Žandy Bušové. Tanec s poikami je forma žonglování, při kterém se točením míčků na provázku vytváří světelné obrazce.

Tancini club, který vede matka s dcerou Marie a Elisabetta Tanča Tancini, funguje již patnáct let, z toho šest let v Boskovicích. Taneční představení začíná v šest hodin večer a potrvá devadesát minut.

MARIE TOMISOVÁ