Úplné uzavírky ulic se však řidiči ani chodci bát nemusí. V ulici Sušilova bude provoz jen částečně omezený. „Část zálivu pro autobusy totiž poslouží jako plocha pro uložení stavebního materiálu. Budou se tam také pohybovat stavební stroje. Maximálně však bude uzavřen jen jeden jízdní pruh. Chodci budou moci využívat chodník jen na jedné straně ulice," vysvětlil omezení mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma. Dopravní omezení na ulici Sušilova podle něj potrvá ode dneška do třicátého listopadu.

Částečná omezení čekají i dopravu na ulici Sokolská v oblasti křižovatek s ulicemi Bedřicha Smetany a Bezručova. „Ani tam ale nepůjde o úplnou uzavírku ulice. Na omezení budou upozorňovat dopravní značky," řekl Parma s tím, že na ulici Sokolské už dopravní omezení začala, a to prvního listopadu, a potrvají do jednatřicátého ledna příštího roku.

Důvodem k dopravním omezením na obou ulicích je stavba bezbariérových přechodů pro chodce. Ty budou osvětlovat nové stožáry s veřejným osvětlením a u přechodů přibudou i vodicí prvky pro slabozraké a slepce. Sníží se obrubníky chodníků. Chodník na ulici Sokolská navíc posunou stavaři o půl metru směrem do silnice. „Je to tak v projektu úmyslně, protože se tím přechod zkrátí a tím bude bezpečnější," řekl již dříve starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Úpravy přechodů pro chodce zapadají do městského generelu dopravy. Ten stanovuje dlouhodobou strategii, podle které se má řešení dopravy v Boskovicích ří­dit.