Kapacitu lázní snížili Boskovičtí na devadesát návštěvníků. V případě pronájmu jen části areálu se kapacita sníží o odpovídající počet plavců. „V lázních necháme uzavřené obě páry, infrasaunu, solnou kabinu, chrliče i divokou vodu. Kapacitu vířivky a finské sauny snížíme na dvě osoby,“ uvedl provozní boskovických lázní Bohumil Feruga.

Dodal, že dvakrát až třikrát denně dezinfikují pracovníci lázní plochy v celém zařízení, se kterými se dostávají návštěvníci do kontaktu. Kromě vstupu do vody a samotného plavání musejí příchozí používat roušku.

V blanenských lázních si lidé zaplavou až začátkem června. Tento týden se totiž začal po nucené odstávce teprve napouštět.

Pracovníci městské společnosti Služby Blansko se v uzavírce pustili do oprav a údržby. Provedla se i kompletní dezinfekce areálu lázní. „Česla a skokanský můstek jsou nově natřené, včetně kovových částí. Natřené je i samotné dno bazénu. Vyměnili jsme také všechny větrací mřížky pod lavicemi. Obroušené lavice dostaly nové nátěry stejně jako balkón. Vysprávky se dotkly také třeba podhledů,“ informoval šéf Služeb Blansko Zdeněk Grünwald.

Dodal, že návštěvníci lázní budou muset dodržovat přísnější hygienická opatření. Například dezinfekci rukou, nošení roušek v zázemí bazénu nebo dodržování rozestupů v odpočinkové zóně.