„Potom jsou to chodníky na ulici Havlíčkova u Městské správy sociálních služeb. Další úsek spravíme na ulici Sokolské od křižovatky s Havlíčkovou směrem dolů k ulici Sadová," vyjmenovala místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Podle starosty Boskovic Jaroslava Dohnálka jsou opravy chodníku v ulici Havlíčkova nyní v plném proudu. „Kolem průčelí domu s pečovatelskou službou je už letitý chodník, místy i propadlý, protože tam byl použitý litý asfaltobeton. Nyní tam dělníci pokládají zámkovou dlažbu," popsal starosta.

Opravy vrcholí i na ulici Sušilova. „Chodníky už jsou hotové a teď přišla na řadu vozovka. Tato silnice ale patří Jihomoravskému kraji, takže náklady zaplatí kraj," uvedla místostarostka.

Rekonstrukce čeká také chodník od křižovatky ulic Sokolská a Smetanova směrem k ulici Husově. „Ten bude navazovat na bezbariérový přechod pro chodce, který jsme dělali minulý rok," přiblížila Vítková.

Peníze na opravy chodníků a ulic jsou tak podle boskovického starosty pro tento rok vyčerpané. „Snažíme se postupovat tak, aby na sebe rekonstruované úseky vzájemně navazovaly," vysvětlil Dohnálek.

O dalších opravách chodníků v tomto roce už vedení města neuvažuje. „Záviset to ale bude také na vysoutěžené ceně," řekla Vítková s tím, že návrhy na vylepšení dalších chodníků se přesouvají do dalšího období. „Chodníky je totiž potřeba spravovat průběžně," dodala Vítková.