Jedinečnou možnost prohlédnout si kroje z Malé Hané nebo ochutnat tamní dobroty nabídne Malohanácké řemeslné jarmark. Ten se v sobotu od deseti do čtyř hodin odpoledne koná ve Vanovicích na prostranství u hasičské zbrojnice. Jarmark už potřetí pořádá obec Vanovice, občanské sdružení Pramínek a Místní akční skupina Partnerství venkova. Obec jarmark chystá už asi dva měsíce.

„Návštěvníci uvidí dva typy krojů – vanovický a kroj z oblasti nedalekého Jevíčska. Kroje představíme v mužské, ženské i dívčí variantě," uvedl starosta obce Petr Dvořáček a upozornil zejména na vanovický mužský kroj. Ten obci daroval synovec Josefy Kalabusové, která shromáždila několik exemplářů vanovického kroje. „Díky ní se podařilo kroj zachovat. Nebyl úplný, ale nechali jsme jej obnovit, takže lidé si teď kroj prohlédnou v plné kráse. Další exempláře kroje jsou v Moravském zemském muzeu," doplnil Dvořáček s tím, že na pořádání jarmarku se podílí i vanovičtí hasiči, kteří připravují prostranství u kostela svatého Václava a zajistí občerstvení. Na jarmarku se svými pásmy vystoupí folklórní soubory dětí i dospělých. Pod kostelem svatého Václava rozloží své stánky s výrobky třiadvacet řemeslníků. Mezi nimi nebude chybět kovář, keramik, šperkař, ale objeví se i výrobce horáckých hraček či včelař.

Boskovičtí budou o víkendu žít poutí. Svoje atrakce kolotočáři rozloží tradičně na parkovišti u penzionu Zlatá růže. Fotbalisté i hasiči chystají taneční zábavy. FC Boskovice zve na předpouťovou zábavu v pátek v osm večer na plochu před zimním stadionem a v sobotu na stejné místo a ve stejný čas na pouťovou zábavu. Na obou zahraje skupina Prorock. Sbor dobrovolných hasičů II Mazurie pořádá v sobotu pouťovou zábavu. Na výletišti na Mazurii bude k tanci a poslechu vyhrávat skupina Tandem.

Pouťový víkend je v Boskovicích možné strávit také na zámku. Divadelní a šermířská společnost Gonfanon tam se správou zámku pořádá již poosmé Zámecké šermování. „Na programu bude vážně nevážný rytířský turnaj nazvaný Rytířská klání aneb Slávy a cti dobývání," zvou pořadatelé. Začátek programu je v neděli ve dvě a pak ve čtyři hodiny odpoledne.

Tváře známé z televizní obrazovky zavítají v sobotu do Lysic. Na fotbalovém hřišti tam ve tři hodiny odpoledne odstartuje Arabela show. „Představí se zde herci Pavel Trávníček, Zdeněk Srstka, Roman Skamene a Jaroslav Sypal, zpěváci Kamil Emanuel Gott, Michal Hudček, Martin Tankwey a další," zve za pořadatele Pavel Šmerda. Na programu bude fotbalové utkání týmu osobností proti Lysicím a hosté pak budou návštěvníky bavit zpěvem, různými historkami či imitacemi. Připraveny jsou také soutěže o ceny. „Ženy budou kopat pokutové kopy na Pavla Trávníčka, děti na Romana Skamene. Nebude chybět spousta zábavy pro děti," dodal Šmerda.

Nedělním večerem začíná na Blanensku promítání Kinematografu bratří Čadíků. Od půl desáté na náměstí Republiky v Blansku diváci uvidí film Fimfárum – Do třetice všeho dobrého.