Škola k výročí plánuje uspořádat koncert, výstavu a také vydat almanach. To vše už pětadvacátého listopadu. „Shrneme činnost školy a vrcholem bude velký koncert žáků, absolventů i pedagogů. Dále se představí taneční či literárně-dramatický obor," oznámila ředitelka Stanislava Matušková.

Součástí oslav bude také výstava výtvarných děl. „V jednom patře vystavíme společnou tvorbu s dětmi ze školy a v druhém díla absolventů, kteří nyní navštěvují střední či vysoké umělecké školy nebo už jsou výtvarnými umělci," řekla vedoucí výtvarného oboru Eva Holoušová.

I přesto, že na akci Holoušová upozorňovala už od začátku roku, doposud se jí ozvala pouze hrstka umělců, kteří chodili do umělecké školy v Boskovicích. „Věřila jsem, že se ozve víc bývalých studentů, ale ještě mají chvíli čas. Na všechny bohužel nemám kontakt," podotkla s tím, že ještě necelý měsíc do vypuknutí oslav zbývá.

Cílem školy do příštích let je především propojování jednotlivých oborů. „Chceme spolupracovat všichni se všemi napříč zaměřeními. Výstupem toho pak budou společná představení, například muzikál," uzavřela Matušková.

ADAM HAVEL