To se bude konat 16. března od od půl desáté dopoledne v kinosále Univerzitního kina Scala v Brně. „Stavba má dokončenou dokumentaci pro územní rozhodnutí a je pro ni vydáno kladné stanovisko procesu EIA,“ informoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Na nové traťové spojce bude vlak zastavovat ve Lhotě Rapotině a železniční stanice Boskovice se stane koncovou pro přímé osobní vlaky z Brna. „V Boskovicích se postaví terminál pro přestup na autobusy. S tím se pojí výhody jako nasazení moderních vozových jednotek, taktové intervaly dopravy a celkové zvýšení bezpečnosti a komfortu cestování, které bude provázáno s autobusovou dopravou. Lidem z regionu tak usnadní například cestu do práce,“ upřesnil mluvčí.

Úžasné jubileum v Boskovicích. Paní Vlasta Trefná oslavila 101 let.
Úžasné jubileum v Boskovicích. Paní Trefná oslavila 101 let

Dodal, že v pokud zmíněná investice získá pravomocné územní rozhodnutí, předpokládá Správa železnic pokračování v další přípravě. „To je podmíněno i paralelně probíhající přípravou přeložky silnice II/374, kterou připravuje Jihomoravský kraj. Obě investice jsou technicky i administrativně provázané,“ upozornil Gavenda.

V Boskovicích vyvstává otázka, jak bude na novém vlakovém nádraží zajištěné parkování. Zda ho železničáři pojmou formou parkovacího domu nebo jiným způsobem.