Lucie Kolářová, která na úřadě pracuje jako koordinátorka veřejných zakázek, navíc dostala nejvíce hlasů od diváků. Kromě první vicemiss se tak pyšní i titulem Miss sympatie. „S podobnými soutěžemi žádnou zkušenost nemám. Přihlásil mě kolega z práce, tak jsem do toho šla. Sama bych se přihlásit neodvážila," říká Kolářová. Její kolegyně Kateřina Vorlická pracující na matrice se umístila třetí. Zvítězila Kristýna Jirásková z pardubické pošty.

Soutěže se zúčastnilo devětadvacet žen z celé republiky, do dalšího kola jich postoupilo jen deset. „Po úvodním představení následovala disciplína na motivy televizní Partičky. Byly jsme rozděleny do skupin a spolu se členy skupiny Komediomat jsme plnily různá zadání, například imitaci zvuků, pantomimu," popisuje Kolářová.

Ta byla trochu zaskočená tím, že vůbec nevěděly, co je čeká. „Na finálový večer nás nikdo předem nepřipravoval. Z titulů mám radost, ale už bych do toho znovu asi nešla," říká.

Kromě titulů, které jim připomínají šerpy, získaly obě vicemiss pobyt pro dvě osoby ve wellness centru. „Ocenění mě potěšilo, ale v mém životě nic nezmění. Možná nám to trochu pomůže reprezentovat náš městský úřad," dodává Kolářová.

Že je úspěch dobrou propagací Boskovic si myslí i tajemník městského úřadu David Škvařil, který se finálového večera také zúčastnil. „Soutěž byla zajímavá, organizátoři svoji práci zvládli. Úspěchu svých kolegyň si velmi cením," dodal.

ONDŘEJ EKL