„Lůžko je vyrobeno z moderních lehkých a odolných materiálů a díky čtyřem bržděným kolečkům je plně pojízdné. Přístup k němu je ze všech stran, což je výhodné nejen pro nás, pro ošetřující personál, ale i pro rodiče, kteří mohou být miminku neustále nablízku i během všech léčebných procedur. Nespornou výhodou je i jeho velmi nízká hlučnost, dále také integrované čidlo pro monitoraci vitálních funkcí, jako je saturace a srdeční frekvence,“ informovala staniční sestra novorozeneckého oddělení boskovické nemocnice Hana Dražilová.

Matka postižené dcery z Letovic na Blanensku naletěla při prodeji bačkůrek internetovým podvodníkům. Přišla o bezmála 12 tisíc korun. Policisté a hasiči pro ni uspořádali sbírku.
Šmejdi okradli matku s postiženou dcerou. V Letovicích je podpořila sbírka

Podle výrobce je základní funkcí lůžka zahřívání novorozence a udržování jeho tělesné teploty na požadované hodnotě, včetně režimu pozvolného zahřívání. Teplota je snímána dvěma čidly, přičemž měřené hodnoty lze ukládat pro jejich průběžné vyhodnocování v čase. Lůžko může být dovybaveno komfortní gelovou matrací, prostřednictvím které je poskytováno doplňkové teplo pro novorozence. Toto vyhřívání funguje nezávisle na tepelném zářiči. Všechny funkce lůžka lze nastavit na velkém dotykové obrazovce.

Prvním miminkem, které si lůžko Babyroo mohlo vyzkoušet, byl Vilém. Výhody špičkového zařízení ocenila zejména jeho maminka, která mohla po celou dobu zahřívání a fototerapie u svého syna být. „Malý Vilík dostal na památku i plyšového klokánka, který ho bude střežit na jeho další cestě životem," uvedli zástupci městské nemocnice.

Kraj nechal v areálu boskovické městské nemocnice vybudovat novou výjezdovou základnu záchranky, kterou ve čtvrtek slavnostně otevřel. Stála 81 milionů korun a výstavba trvala rok a čtvrt.
Rychlejší výjezd k pacientům. Záchranáři v Boskovicích mají novou základnu

Tu tradičně podpořili také organizátoři motorkářského srazu KilianGang. Věnovali dětské pelíšky a deky v hodnotě padesát tisíc korun. Jedná se o velmi kvalitní produkty k péči o miminka, včetně předčasně narozených dětí. „Letní motorkářský sraz se s devátým ročníkem konal v červenci ve Zbraslavci. Jeho součástí je právě i charitativní sbírka pro naši nemocnici. Pořízení daru bylo hrazeno z tomboly, z transparentního účtu a z velké části také ze zůstatků na čipech jednotlivých návštěvníků srazu. Děkujeme pořadatelům za vstřícnost a dlouhodobou spolupráci," sdělili zástupci nemocnice na jejím profilu na sociální síti.