Minulý týden proto rozhodli, že svolají schůzku lídrů všech stran v boskovickém zastupitelstvu. „Otázku sportovní haly považujeme za velmi důležitou a bohužel se tady nepřijímají žádná stanoviska, ani žádné termíny," prohlásil předseda sdružení Sportovci Boskovice Radek Mazáč.

Sdružení bylo součástí minulé koalice, která usilovala o sportovní halu na Slovákově ulice. Tam ale její výstavba skončila dřív, než o tom rozhodli sami zastupitelé loni v červnu. Krátce po prvním kopnutí do země na jaře 2014 totiž musela být stavba kvůli špatnému podloží přerušena. Radek Mazáč už chce ale udělat za minulostí tlustou čáru a se zastupiteli řešit budoucnost haly. „Chci, aby se postupovalo rychleji a efektivněji," u­vedl.

Boskovická radnice představila loni v prosinci veřejnosti čtyři studie možného umístění haly v Červené zahradě. Ani u jedné ale nezveřejnila odhadované náklady na výstavbu a ani jedna nakonec nemusí být konečná, přestože o jednotlivých variantách hlasovali obyvatelé Boskovic na webových stránkách města.

Zastupitelé rozhodli o umístění haly do Červené zahrady a také o vypracování urbanistické studie na celý sportovní areál, ze které mohou vzejít další možná umístění sportovní haly. Tato věc je ovšem po čtyřech měsících od rozhodnutí stále na bodě nula. „Lokalitu sledujeme dál. Bavili jsme s některými architekty o areálu, protože studie na konkrétní objekt je něco jiného než studie na území," sdělila boskovická starostka Hana Nedomová.

Vedení Boskovic chce, aby ještě před zpracováním urbanistické studie představili své návrhy na rozvoj Červené zahrady studenti architektury. Se školou se ale zatím nedomluvili. „Uvidíme, jak se nám podaří připravit smlouvu," řekla boskovická starostka.

Studenti architektury tak začnou své práce zpracovávat až na podzim. Otázkou tedy je, zda se stihne vyhlásit architektonická soutěž a zda se stihne následně po studentech vypracovat zmíněná studie do poloviny prosince, kdy má být předložena zastupitelům.

Radek Mazáč nechce, aby se vedení města schovávalo za studie. „Chceme, aby jasně zaznělo, kde bude hala, jaké s tím budou spojené náklady a kdy by se mohlo začít stavět. Postup jde určitě urychlit," řekl.

Boskovický místostarosta Petr Malach, který má ve své působnosti sport, slyšel poprvé o plánu setkání zastupitelských klubů minulý týden. „Všichni chceme halu, ale netuším, co mám od setkání očekávat, s čím opoziční zastupitelé přijdou," doplnil místostarosta.

Loni se jednalo o pozemcích v Červené zahradě, na kterých by mohla hala také vyrůst. Zastupitelé nakonec odsouhlasili odkup takzvaného Dvořáčkova mlýna. Kvůli mnohem vyšší ceně, než jaká byla v posudku, na představitele města ovšem někdo anonymně podal trestní oznámení. Policisté věc stále prošetřují. „O odkupech dalších pozemků se nejedná," doplnil Malach.

MAREK OSOUCH