VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Boskovická nemocnice má pět nových primářů

Boskovice - Hned několik výrazných personálních změn se v uplynulých týdnech odehrálo v Nemocnici Boskovice. Nového primáře má například dětské oddělení nemocnice, transfuzní oddělení, oddělení patologie nebo rehabilitační oddělení. Vznikla i zcela nová pozice, a to náměstkyně pro ošetřovatelskou péči. 

25.2.2014 1
SDÍLEJ:

Nemocnice v Boskovicích.Foto: www.nemocniceboskovice.cz

Vedení nemocnice věří, že personální změny přinesou nemocnici růst a širší nabídku služeb pro pacienty.

Primáři se v boskovické nemocnici v posledních měsících vyměnili na pěti odděleních. „Na místo primářky patologicko-anatomického oddělení nastoupila Iva Horáková, která dříve pracovala ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně a má zkušenosti i s onkologií. Jedná se tedy o vysoce kvalifikovanou lékařku," řekl jednatel boskovické nemocnice Dan Navrátil s tím, že nová primářka vystřídala ve funkci Petra Bureše, který odešel do důchodu.

Dále na vlastní žádost skončila ve funkci primářky klinických laboratoří a transfuzního oddělení Ivana Meluzínová. „Oddělení jsme poté rozdělili na klinické laboratoře a samostatné transfuzní oddělení. Klinické laboratoře tak nyní vede Anna Páchová a transfuzní oddělení Olga Klímová, přičemž obě nové vedoucí jsme dosadili z vlastních řad," řekl Navrátil.

Dvě změny ve vedoucích pozicích se odehrály i na dětském oddělení nemocnice. „Na místo primáře nastoupil od prvního února Michal Klimovič, který předtím pracoval jako primář anesteziologie a resuscitace v dětské nemocnici Brno. Společně s ním nastoupila na místo zástupkyně primáře Anna Nečasová, která je zase jednou z nejuznávanějších dětských kardioložek v republice," vysvětlil Navrátil s tím, že hlavním důvodem změny na dětském oddělení byla jeho stabilizace. „V posledních letech se totiž na dětském oddělení lékaři často střídali, což není dobře," vysvětlil jednatel nemocnice.

Novou primářku má také boskovické rehabilitační oddělení. „Po dohodě s bývalým primářem Otto Vlachem na toto místo nastoupila Monika Dvořáčková, která má potenciál oddělení dál rozvíjet," uvedl Navrátil.

Nová primářka se nyní sžívá se svou pozicí. „Vyšší pozice s sebou nese především více práce. Péče o pacienty zůstává stejná, ale přibylo více administrativy, která je spojená s vedením oddělení. Plán, jakým způsobem oddělení rozvíjet, už mám, ale je k další diskusi s vedením nemocnice, takže ho blíže popisovat zatím nebudu," vysvětlila Dvořáčková.

Kromě personálních změn na jednotlivých odděleních nemocnice se změnám nevyhnulo ani samotné vedení zařízení. „Kromě toho, že na místě náměstka pro ekonomiku a správu v minulosti vystřídal Jolanu Vinickou Tomáš Julínek a tento post byl sloučen s pozicí ekonomického náměstka, vytvořili jsme novou pozici náměstka pro ošetřovatelskou péči. Na ni nastoupila bývalá vrchní sestra Olga Fialová," přiblížil Navrátil.

Podle něj si totiž zdravotní sestry zastoupení ve vrcholném vedení nemocnice zaslouží. „Je to nejvýznamnější a největší skupina zaměstnanců nemocnice," řekl Navrátil.

O personálních změnách informoval jednatel nemocnice i vedení města, které zdravotnické zařízení prostřednictvím své společnosti provozuje. „Personální záležitosti jsou čistě v kompetenci jednatele nemocnice, takže nepodléhají žádnému schvalování vedením města. Nicméně si myslím, že změny například na dětském oddělení jsou dobré," řekl starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Kromě personálních změn čekají jednotlivá oddělení nemocnice novinky i v jejich fungování. „Například oddělení rehabilitace plánujeme zrekonstruovat tak, abychom klientům nabídli komfortnější prostředí, a také chceme rozšířit sortiment výkonů. A to nejen o ty, které hradí pojišťovna, ale i o placené služby," přiblížil Navrátil.

Změny čekají například i oddělení laboratoří. „Chystáme se na drobnější přestavbu, díky které vznikne moderní pracoviště s jedním velkým prostorem, kde budou pohromadě všechny vyšetřovací metody a kde budeme používat novější technologie. To přinese i značné úspory, protože pro vyšetření bude potřeba méně vzorků, méně spotřebního materiálu a podobně," vysvětlil Navrátil.

K lepšímu se podle něj změní i dětské oddělení. „Původně jsme uvažovali o redukci dětského oddělení pouze na jedno patro. S příchodem nového primáře jsme se ale rozhodli obě patra oddělení zachovat. Navíc se budeme snažit vybudovat na oddělení co nejkomfortnější zázemí pro pobyt rodičů s dětmi. Většinou v nemocnici může být s dítětem jen jeden rodič, my chceme tuto možnost nabídnout oběma rodičům. Takže jim poskytneme i hotelové služby," informoval jednatel nemocnice.

Autor: Eva Ondráčková

25.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prezident Miloš Zeman se svou ženou Ivanou volili 12. ledna na pražských Lužinách v prvním kole prezidentských voleb.
37

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

Silný vítr. Ilustrační snímek.

Na jih Moravy míří silný vítr a sněžení, varují meteorologové řidiče i cestující

Vylekaný chmaták a rosomáci pobláznění sněhem: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 17. ledna 2018.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme žáky ze Základní školy Salmova v Blansku

Blanensko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze Základní školy Salmova v Blansku. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Civilizační neduhy? Lidem zakazuji pouze kouření, říká lékař

Břeclav /ROZHOVOR/ – Pacientů s civilizačními chorobami na jihu Moravy přibývá. Má na to vliv i stres z práce. „Lidé mohou všechno, ale musí znát míru,“ říká zástupce primáře interního oddělení břeclavské nemocnice Vladan Ryšavý.

Dřív jsme města o pořádání prosili, říká Blaha o anketě Sportovec okresu

Brno /ROZHOVOR, KUPON UVNITŘ/ – Už čtvrtý rok řídí vyhlášení sportovců na jižní Moravě krajské organizace České unie sportu. Od té doby přebírají ocenění na jednotlivých slavnostních aktech také nejlepší sportovci sedmi okresů. První vyhlášení ankety za rok 2017 hostí už příští středu Blansko. „Záštitu nad Sportovcem okresu i kraje převzal hejtman Bohumil Šimek, za což jsme rádi. Anketa vrcholí tradičně v březnu na brněnském výstavišti,“ uvedl předseda Jihomoravské krajské organizace České unie sportu Pavel Blaha.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>