Nové moderní osvětlení pracovníci nainstalují ve studovně dospělého oddělení. „Už jsme tento krok nemohli déle odkládat. Zářivky totiž nesloužily tak, abychom s nimi mohli být spokojení. Často jsme řešili jejich poruchovost, a i když fungovaly, nesvítily s odpovídající intenzitou. Někteří čtenáři si dokonce stěžovali, že na knihy ani pořádně nevidí," vysvětlil ředitel Kulturních zařízení města Boskovice Oldřich Kovář.

Místnost, kterou ozáří nové osvětlení, je největší v celé knihovně. „Její rozměry jsou zhruba dvojnásobné než u ostatních oddělení. Ty mají navíc okna situovaná tak, že jimi po většinu otevírací doby proudí sluneční světlo," naznačil Kovář.

Práce začaly v pátek a mají skončit příští pondělí. „Zřizovatelem knihovny je město, takže náklady uhradíme ze svého rozpočtu. Jedná se přibližně o částku osmdesát tisíc korun bez DPH," prozradil mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Už delší dobu se hovoří o stěhování boskovické knihovny do jiných prostor. „Stavba nové knihovny bude pravděpodobně otázkou až příštího volebního období. Ale i kdybychom nábytek a všechno zařízení nakonec stěhovali, nového osvětlení se to týkat nebude. To zde může stejně dobře sloužit i v případě úplně jiného využití prostoru," je přesvědčený ředitel Kulturních zařízení města Boskovice.

Zároveň potvrdil, že žádné další úpravy momentálně vedení boskovické knihovny neplánuje.