Úmorná jednání politických stran v Boskovicích trvají už několik týdnů. Celou dobu se snaží domluvit na nové podobě radniční koalice. Ta předchozí, složená z občanských, sociálních a křesťanských demokratů, se rozpadla desátého října. Koaliční smlouvu vypověděli sociální demokraté, protože nebyl přijat žádný z jejich návrhů na řešení situace, která vznikla odchodem sociálně demokratického místarosty Martina Budiše z radnice.


Zatím poslední překvapivé rozhodnutí učinili minulý týden lidovci. Obě lidovecké radní totiž navrhly, že z rady odejdou. „Naše nabídka odejít z rady zatím trvá. Není to žádný útěk, ani vydírání. Chceme tak otevřít možnost dalším řešením,“ uvedla místostarostka Jaromíra Vítková, která nabízí své křeslo spolu s radní Marií Zouharovou.


Lidovci totiž v koalici chtějí Sdružení ED a Sportovci, které má v zastupitelstvu tři mandáty. A nelíbí se jim, že ODS, která vyhrála volby, chce znovu v radě sociální demokraty. „My preferujeme spolupráci s parlamentními stranami a sociální demokraté se rozhodli k jednacím stolům vrátit,“ vysvětlil starosta Jaroslav Dohnálek (ODS).