Další součástí panelu je doprovodný hlas, který v češtině, angličtině nebo němčině turistům sdělí zajímavosti z města a tipy na výlet. Aktualizované jsou také videospoty „Město Boskovice se představuje" a „Tradiční akce v Boskovicích". Návštěvníci města je mohou zhlédnout na vestavěném LCD displeji. „Je to na vyšší úrovni, než byl panel doposud," uvedla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Už delší dobu mají turisté v Boskovicích k dispozici také mobilní aplikaci DarumaGo! Funguje na chytrých telefonech s operačním systémem iOS nebo Android. Pro Windows Phone ovšem ne. Propojením aplikace s navigací turisté lehce trefí k jednotlivým památkám nebo atraktivním lokalitám Boskovic, které chtějí navštívit. Na zvukovém záznamu si navíc mohou přehrát historii a zajímavosti o dané památce.

Aplikace obsahuje jednadvacet míst v Boskovicích včetně městského informačního střediska. Jedná se o hlavní historické památky, muzeum a také sportovní areál v Červené zahradě. Z každého místa nabízí aplikace vždy několik fotografií. Přibližuje také dalších deset lokalit v blízkém okolí. Mezi nimi je například kunštátský zámek nebo Moravský kras.

Mobilní aplikaci nemusí hledat lidé na internetu. Stačí přijít k panelu a okamžitě si ji stáhnout do mobilního telefonu prostřednictvím QR kódu umístěného v horní části zvukového informačního průvodce.

MAREK OSOUCH