Možnost splatit dluh, aniž by jí město vypovědělo smlouvu, měla společnost do jednatřicátého května tohoto roku. „Firmu město písemně vyzvalo k zaplacení dluhu. Do jednatřicátého května se tak však nestalo a ani mě firma do tohoto data nekontaktovala," přiblížila starosta Boskovic Hana Nedomová.

Se zástupci společnosti se setkala až minulý týden. „Finanční ředitel AKAMu Jaroslav Andreska mě informoval o situaci firmy a navrhl možnost odkupu pohledávky, kterou město vůči firmě má. Nicméně toto se odehrálo až po stanoveném termínu jednatřicátého května," popsala Nedomová.

Boskovičtí radní proto přijali usnesení o výpovědi smlouvy. „Výpovědní lhůta začne běžet převzetím výpovědi," řekla boskovická starostka.

Osmého června ale podle ní město oslovila společnost, která má zájem pohledávku za firmu AKAM Bosko od města odkoupit. „Rada mi proto uložila úkol svolat do konce června jednání se všemi zúčastněnými. V případě, že se jednání uskuteční, uvidíme, jak se dohodneme. Nám jde v první řadě o to, dostat peníze, které městu firma dluží. V případě, že se tak stane, je možná další spolupráce s firmou," nastínila Nedomová.

Společnost AKAM Bosko je nyní navíc bez licence na provoz elektrárny. Rozhodl o tom nedávno Krajský soud v Brně. Případem se bude zabývat Energetický regulační úřad.