Přechod a stavební úpravy silnice v boskovické ulici Sokolská mají stát téměř dvě stě sedmdesát tisíc korun. „Nový přechod v této lokalitě jsme vytipovali na základě žádostí místních lidí. A také zapadá do projektu generelu dopravy, který jsme vypracovali. Podle něj chceme na řadě míst ve městě upravit některá problematická místa v dopravě," uvedla boskovická místostarostka Jaromíra Vítková.

Podle Vítkové chtějí Boskovičtí postupně udělat veškeré přechody ve městě jako bezbariérové. Na ten v ulici Sokolská je už hotová projektová dokumentace. „Aby z přechodu lidé lépe viděli do silnice, zkrátíme ho na osm metrů. Parkovací záliv před prodejnou Coop se prodlouží o tři metry směrem k zásobovacímu vjezdu. I po této úpravě však zůstane počet parkovacích míst před prodejnou stejný," upřesnila Vítková.

Na přechod budou také svítit světla ze dvou nových stožárů. „Celkem počítáme s náklady ve výši dvě stě pětašedesát tisíc korun. Rada města podala žádost o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Když vše půjde dobře, mělo by se na podzim začít stavět," uzavřela Vítková.