„Když se městská policie na začátku devadesátých let v Boskovicích zakládala, počítalo se se zázemím pro dva tři lidi. Dnes je nás devatenáct. Za kvalitní zázemí a techniku, která se postupně obměňuje, jsme samozřejmě moc rádi,“ řekl Deníku Rovnost šéf Městské policie Boskovice David Krátký.

Součástí zrekonstruovaných prostor je také profesionální videostěna pro sledování a správu městského kamerového a dohledového systému. Stála několik set tisíc korun. Podle Krátkého strážníci nyní monitorují ve dvanáctitisícovém městě pomocí kamer osmatřicet míst. „Záznamy z kamer jsou často důležitý důkazní materiál. Když někoho nechytíme přímo při činu neznamená to, že vyvázne bez trestu,“ poznamenal Krátký.

Loni Boskovičtí navýšili počet strážníků o další dva. Nyní má tamní městská policie devatenáct lidí. Ředitele, administrativní pracovnici a sedmnáct strážníků. Nejčastěji řeší přestupky v dopravě a v problémových lokalitách ohledně výtržnictví, vandalství a ve spojitosti s alkoholem. K těm patří například okolí autobusového nádraží a tamního supermarketu stejně jako sousedství dětských hřišť.