Peníze minule pořadatelé rozdělili mezi rodiny dvou dětí se zdravotními problémy, které vyžadují nákladnou péči. „Peníze jsme použili na nákup elektrického invalidního vozíku, fyzioterapie, hipoterapie, neurorehabilitace a k lázeňským rehabilitačním účelům,“ sdělila ředitelka Střední pedagogické školy Boskovice Leona Valterová.

Zmíněná škola společně s boskovickými skauty a Vyšší odbornou a střední školou Boskovice převzala pořadatelskou štafetu po týmu Rudolfa Burgra, který dobročinnou akci před lety nastartoval a donedávna s přáteli zajišťoval. Stejně jako v předchozích letech se bude polévka podávat na Štědrý den na boskovickém Masarykově náměstí. Od jedenácti do dvanácti hodin.

V Boskovicích po dvouleté pauze obnovili tradiční charitativní akci Polévka pro chudé i bohaté. Ta se ve druhém největším městě na Blanensku podává před polednem na Štědrý den už více než čtvrt století. Příchozí ochutnali hrstkovou polévku.
VIDEO: Tradice je zpět! V Boskovicích rozlévali Polévku pro chudé i bohaté

V neděli si příchozí tentokrát pochutnají na bramboračce. S sebou si kromě dobrého pocitu pomoci mohou odnést také betlémské světlo. Kdo si donese vlastní lžíci, ulehčí přírodě a pořadatelům ušetří prostředky, které pak mohou nasměrovat potřebnějším.

„Přispívat mohou příchozí přímo na místě do kasičky nebo využít k platbě QR kód. Příspěvek se dá poslat kdykoliv v průběhu roku i na dálku prostřednictvím transparentního účtu 2202361057/2010 u Fio banky,“ dodala Valterová.

Za uplynulých šestadvacet ročníků se už podařilo na dobročinné účely v Boskovicích a okolí vybrat přibližně 1 150 000 korun.

Polévka pro chudé i bohaté, Boskovice

  • 24. prosince, Masarykovo náměstí (11.00 - 12.00)
  • číslo transparentního účtu: 2202361057/2010