„Stěnu primárně využijí při výcviku naši studenti z oboru bezpečnostně právní činnosti. Pro veřejnost budou volné hodiny ve všední dny v pozdějších odpoledních a večerních hodinách a také o víkendech. Zatím nic přesně určeného není. Rozpisy a podmínky pro využití stěny veřejností budeme teprve připravovat. Vše se musí zkoordinovat také se sportovními oddíly, které tělocvičnu využívají,“ uvedl Ošlejšek s tím, že stěna bude fungovat už v září.

Bude stát kolem 550 tisíc. Původně škola zvažovala, že ji udělá jen v polovičním rozsahu. Vybudování druhé poloviny nabídla městu. To však na nabídku neslyšelo. „Nakonec lezeckou stěnu vybudujeme celou ve vlastní režii. Použili jsme prostředky z rezervního fondu školy,“ dodal Ošlejšek.

Pozemky ve sportovním areálu Červená zahrada.
Boskovice zaplatí za pozemky advokátovi 30 milionů. Chtějí tam sportovní halu

V Boskovicích lezecká komunita po umělé stěně volá už dlouhá léta. Boskovická radnice se zabývala už dvěma peticemi pro její výstavbu. První navrhovala lezeckou stěnu na zadní straně promítací plochy v letním kině. Druhá pak její umístění v připravované sportovní hale v Hybešově ulici. „Petice nebyla formou nátlaku, že se něčeho domáháme. Jen jsme chtěli legitimním způsobem doložit zájem lezecké komunity, že bychom chtěli novou sportovní halu také využívat a mít regulérní podmínky jako ostatní sportovci,“ uvedl tehdy autor petice Petr Ondráček.

Vše je nakonec jinak. Přípravu stavby haly v Hybešově ulici boskovické zastupitelstvo stoplo. Schválilo výkup pozemků v areálu Červená zahrada. Právě tam by v budoucnu měla nová sportovní hala stát. Včetně kuželny a lezecké stěny. „Vyhovíme požadavkům všech sportovních oddílů. V Červené zahradě je prostor doplnit sportovní halu také lezeckou stěnou a kuželnou,“ poznamenal boskovický místostarosta Radek Mazáč.

Rozhovor s bývalým hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem.
Michal Hašek zpátky na scéně. Vyrostl jsem z politické puberty a dospěl, říká

Dodal, že město v průběhu letošního léta vyhlásí na stavbu sportovní haly architektonickou soutěž, kterou na podzim vyhodnotí a vybere firmu na vypracování projektové dokumentace. Zároveň uspořádá seminář pro zastupitele i veřejnost.