Opravy chodníků se týkají ulic Legionářská, Družstevní, náměstí 9. května, Na Vyhlídce a Svatopluka Čecha. „V této chvíli jsme vyhlásili zadávací řízení. Jakmile vybereme firmu, opravy mohou začít," sdělila Deníku tisková mluvčí Martina Vašková.

PŘEHLED:
ulice Legionářská (levá strana od ul. Havlíčkova po ul. B. Smetany),
ulice Družstevní (levá strana od ul. B. Smetany po ul. A. Navrátila), 
náměstí 9. května (před budovou MěÚ), 
ulice Na Vyhlídce (pravá strana od ul. Lidická po křižovatku u baru Black Hill), 
ulice Svatopluka Čecha (levá strana od  ul. K Lipníkům po ul. B. Němcové).

Národní přírodní rezervace Býčí skála. Samice na hnízdě u jeskyně Jáchymka.
Čtyři vejce ve skalním hnízdě! Pár sokolů se přesunul od Býčí skály k Jáchymce

Boskovice vymění také světla veřejného osvětlení za nové LED osvětlení. V minulém roce už se tak stalo v ulicích Otakara Kubína, Mánesova, Nádražní, Janáčkova, Komenského, na sídlišti Pod Oborou a směrem ke hřbitovu. Celkem se jednalo o 434 světelných bodů.

Letos, tedy po dokončení druhé etapy, budou úspornější lampy s delší životností svítit v celém městě, s výjimkou historického centra a místních částí. „Získali jsme dotaci ve výši 10 milionů korun na výměnu 973 kusů. Celkové předpokládané náklady činí skoro 16 milionů korun," sdělilo město.

Pád z výšky a neštěstí v kotelně. Hasiči s policisty cvičili v Blansku první pomoc.
Pád z výšky i nabourané auto. Hasiči s policisty cvičili v Blansku první pomoc

Po první etapě výměny si ale někteří lidé stěžovali na nízkou svítivost na sídlišti Pod Oborou. „Chceme proto doplnit tři další světelné body, které by pomohly nasvítit ta nejvíce temná místa. Nedá se to totiž vyřešit jinak než přidáním světelného bodu. První bude u kotelny, druhé u Orlovny a třetí chceme dát tam, kde se u dětského hřiště protínají chodníky," sdělil Jiří Honzírek z odboru správy majetku města.