Od pátku až do neděle se na prknech, která znamenají svět, představí herci z Podivína, Dalešic, Lesonic a také z Kyjova.
Největší zájem je však o vystoupení místních herců, kteří letos přehlídku zahajují. V sedm hodin zahrají patnáctou reprízu díla Zvonokosy. „Letos se účastníme přehlídky poprvé, protože naše divadlo vzniklo teprve loni v únoru. Každý se nesmírně těší. Dáme do toho všechno. Je to pro nás takový malý divadelní svátek,“ prozradil zakladatel boskovického spolku ochotníků Miroslav Konečný.

I přes to, že spolu herci vystupují teprve jeden rok, těší se hra Zvonokosy velké oblibě. „Na večer máme úplně vyprodáno,“ vysvětlil Konečný.
Z pestré nabídky představení bude rozhodně co vybírat. V sobotu dopoledne zahrají ochotníci hru Racek, odpoledne divákům naservírují hru Už tu byla? a večer rozehrají inscenaci s tajuplným názvem Hrobka s vyhlídkou.

O kulturní zážítek nezůstanou ochuzeni ani ti nejmenší. Pohádku O Bedřišce a Kajetánovi si v sobotu hodinu po poledni vychutnají všechny děti od osmi let.

Vstupné je na sobotní i nedělní přehlídku sokolských ochotnických divadel dobrovolné. Divadelní maratón uzavřou v neděli v deset dopoledne herci z Kyjovic. Ve finále šesté národní přehlídky představí hru pro děti i pro dospělé s názvem Dobývání princezny Turandot.

Hana Kubešová