Tam voda z potoka tekla přes zahrady a poničila příjezdovou cestu. Do odstranění škod a oprav muselo město následně investovat přibližně čtyři sta tisíc korun. Deník o situaci informoval TADY

„Opravovali jsme chodník před mateřskou školou v Lidické ulici, cestu do lokality Milánovy a chodník v Doubravách. Odklízely se také nánosy bahna a nečistot na cyklostezce do Mladkova,“ vypočítala rozsah oprav mluvčí radnice v Boskovicích Martina Vašková.

Nápravu si vyžádalo také prostranství před bytovým domem číslo 17 v Komenského ulici nebo cesta od hřiště Na Chmelnici směrem k vysílači a od Chmelnice směrem ke hřbitovu. Do pořádku museli Boskovičtí dát rovněž cestu k chatám nad přehradou.

  • Podívejte se, jak to po silném dešti vypadá v centru Boskovic
Zdroj: Lukáš Hynek

Téměř po každém větším dešti se v centru dvanáctitisícového města vytvoří v Komenského ulici vodní laguna. Místní si stěžují také v sousední ulici Dr. Svěráka, kde kanalizace nestíhá pobírat přívaly vody. Přitom zhruba před deseti lety tam došlo k její rekonstrukci. Podle některých ale funguje hůř než předtím.

Boskovičtí úředníci tvrdí, že problém intenzivně řeší s odborníky. Zároveň se rozhodli oprášit několik let starý projekt. Ten v kanalizační síti počítá se zvýšením kapacity odvodu vody z Boskovického potoka.

Moderní přístroje v radiologickém oddělení nemocnice v Boskovicích.
Nemocnice Boskovice ve varu. Opravy omezí operace, lékaři vypovídají přesčasy

„Je to jediná možnost, jakou v tuto chvíli město má. Samozřejmě je to ale otázka peněz. Pokud se tenkrát počítalo s částkou osmadvaceti milionů korun, nyní to bude mnohem víc. O dotaci nebo jiných zdrojích aktuálně nevíme. Musíme proto zvážit, zda tento projekt zaplatit. Každopádně ho aktualizujeme i se stavebním povolením, abychom znali konkrétní částku,“ sdělil nedávno boskovický místostarosta Lukáš Holík.