1. TANČÍME PRO EMANUEL

Kdy? Pátek 19.00

Kde? Sokolovna, Boskovice

Svět Pohádek tisíce a jedné noci. Tam se dostanou návštěvníci charitativní akce Tančíme pro Emanuel, která v pátek večer ovládne prostory boskovické sokolovny. Tančit budou lektorky studia Aysun a jako hosté vystoupí členové formace Tancini klub Boskovice a další. „Výtěžek akce jde na podporu centra denních služeb Emanuel Boskovice," zvou na akci pořadatelé. Vstupné je dobrovolné.

2. VÁNOČNÍ JARMARK

Kdy? Pátek 9.0020.00, sobota 9.00 13.00

Kde? Masarykovo náměstí, Boskovice

Dětská vystoupení, koncerty, slavnostní průvod nebo ohňová show, ale také stánky s rozličným zbožím. Výrobky z kůže, proutí, slámy, dřeva nebo vosku. V pátek v devět ráno odstartuje na boskovickém Masarykově náměstí Vánoční jarmark tradičních řemesel a výrobků. V pořadí už sedmnáctý. „Jarmark je dvoudenní, stejně jako loni. V kulturním programu vystoupí v pátek děti z místních škol a školek. O čtvrt na jedenáct projde náměstím slavnostní průvod, v čele s pánem z Boskovic," uvedl za organizátory akce Ivo Legner z Kulturních zařízení města Boskovice.

O čtvrt na čtyři se Boskovičtí na náměstí připojí k celorepublikové akci vypouštění balonků s přáním Ježíškovi. Kulturní program odpoledne zpestří také šermířské vystoupení skupiny Štvanci. V šest večer náměstím opět projde slavnostní průvod pána z Boskovic. „O půl sedmé začne hrát skupina 4 Psi a po nich přijde na řadu ohnivá show," upřesnil Legner s tím, že páteční program jarmarku končí v osm hodin večer.

V sobotu začíná jarmark v devět ráno a končí v jednu odpoledne. Na jarmarku si příchozí prohlédnou také živý betlém v provedení kostelního sboru Jakubáček. Děti si mohou také zajezdit na ponících.

3. BENEFIČNÍ KONCERT

Kdy? Sobota 16.00

Kde? Císařská jeskyně, Ostrov u Macochy

Benefiční koncert. Už jedenáctý v řadě. Prostory Císařské jeskyně v Ostrově u Macochy rozezní v sobotu odpoledne zpěv a hudba. Na charitativní akci, kterou pořádá Oblastní charita Blansko a Dětská léčebna se speleoterapií Ostrov u Macochy, vystoupí pěvecký sbor Píseň Sokol Jedovnice. A také folková skupina Meron. „Pro zahřátí srdíčka a pro zahřátí tělíčka bude možné na místě zakoupit svařené vínko nebo dětský punč . Váš dar bude použit výhradně na podporu činnosti Oblastní charity Blansko, ve prospěch dětí nacházejících se v obtížné životní situaci," stojí v pozvánce na koncert. Dobrovolný příspěvek je padesát korun.

4. ROZSVÍCENÍ STROMU

Kdy? Sobota 15.30

Kde? Kaple, Blansko-Lažánky

Zpěv místního sboru, výstavka a vánoční dílna pro děti. Setkání s přáteli v pohodové předvánoční atmosféře. V Lažánkách se v sobotu odpoledne koná u kaple sv. Cyrila a Metoděje tradiční rozsvícení vánočního stromu. Doprovodný program připraví pořadatelé uvnitř kaple.

5. JAM SESSION

Kdy? Sobota 16.00

Kde? Sál v Chaloupkách, Jedovnice

Pořádnou porci muziky naservírují hudebníci publiku v jedovnických Chaloupkách. Tam v sobotu odpoledne začne Vánoční Jam Session. Vystoupí na něm několik kapel. FrVjek, Lee Banda, Bloosers, Biomasa a Lucka Dobrovodská. Vstupné je dobrovolné.