Zápach byl kolem kompostárny cítit zejména v horkých letních dnech. Lidé si na problém stěžovali i na radnici. „Bioodpad by neměl v areálu kompostárny zůstat ležet volně. Tamní pracovníci by jej měli dát do kontejnerů nebo schovat do přístřešku. Pokud ani to nepomůže a odpad začne vlivem počasí pracovat, měl by být přikryt štěpkou nebo zeminou,“ popsala, jak omezit zápach, místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Další možností je použití chemické látky. Zaměstnanci kompostárny by navíc měli s kompostem pracovat pouze v pracovní dny, nejlépe ráno. „Odpoledne totiž chodí spousta lidí na hřbitov nebo do westernového městečka a zápach je obtěžuje,“ podotkla Vítková. Pokud v kompostárně tato pravidla nedodrží, dostane její vedení pokutu.

Provoz sběrného dvora, v jehož areálu je i kompostárna, čeká v příštím roce ještě další změna. Tu uvítají hlavně lidé bydlící v ulici Svatopluka Čecha, kterým kolem domů přestanou projíždět těžká vozidla mířící do sběrného dvora. Vedení města chce auta odklonit na nově postavenou cestu, která povede do Doubrav. „V ulici Svatopluka Čecha plánujeme udělat takové úpravy, že odtud nebude možný nájezd nákladních aut,“ přiblížila Vítková. Stavba nové cesty je součástí modernizace sběrného dvora. Dělníci tam zpevní a opraví plochy, vymění kontejnery i váhy a osadí zeleň, která nevzhledný areál schová před zraky kolemjdoucích. „K modernizaci dojde příští rok. Vyžádá si kolem čtyřiadvaceti milionů korun. Podařilo se nám však získat dotace,“ dodala místostarostka­.