Na úřadě ale již pracují úředníci, kteří vedou nově vzniklé odbory. „Šéfem Odboru rozvoje města a investic se stal Petr Zouhar a Odbor sociálních věcí vede Alena Votroubková. Do výběrového řízení na vedoucího Odboru správy majetku se přihlásili pouze dva uchazeči. Zatím se nepovedlo najít vhodného kandidáta. Proto vyhlásíme nové výběrové řízení a odbor zatím dočasně povede Gabriela Šmerdová," vylíčil Škvařil.

Odbor správy úřadu se podle něj přejmenuje na Odbor kanceláře tajemníka. I nadále jej povede Miluše Rozkošná. „Vytvoříme pod ním Oddělení školství, cestovního ruchu a volnočasových aktivit," upřesnil tajemník. Cílem těchto změn je podle něj zefektivnit a zkvalitnit řízení lidských zdrojů městského úřadu.

Lídrovi SNK Evropští demokraté a Sportovci pro Boskovice Radku Mazáčovi se však nelíbí, že radnice své rozhodnutí dostatečně zastupitelům nevysvětlila. „Když jsme se dotazovali, jaký to bude mít efekt, nedostali jsme dostatečné vysvětlení. Zajímalo nás, jestli za tím stojí například odborné selhání nebo ekonomické důvody. Bylo nám řečeno pouze to, že rozhodnutí je v kompetenci radních. Z personálního auditu městského úřadu přitom vyplynulo, že úředníci pracují odborně a efektivně," uvedl.