Vedení města proto chce vysázet na náměstí nové stromy, kterým bude tamní hlína stačit a dokážou vyrůst a vytvořit na náměstí příjemné mikroklima. Studie, kterou pro město vypracovala architektka Jitka Vágnerová, počítá s vykácením deseti stromů a vysázením nových osmadvaceti. Počet ale není jistý a může se ještě změnit. „Do čtrnáctého října chceme zpracovat projekt a zažádat o dotaci," uvedla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Lidé, kteří přišli minulé pondělí na diskuzi ohledně úprav náměstí, měli k návrhu několik připomínek. Hlavní z nich se týkala obslužné komunikace, která se vybudovala společně s výstavbou budovy autoškoly a ordinacemi. „Tam jezdí i lidé, kteří tam nemají co dělat. Myslí si, že nahoře je parkoviště," upozornil provozovatel solné jeskyně na Růžovém náměstí Vladimír Petrů.

Nechápe ani, proč je silnice tak široká. Podle něj pak svádí k tomu, tam jet a zaparkovat na místě, kde je točna. Jitka Vágnerová proto navrhla zúžení průjezdu na dva a půl metru pomocí sloupků. Řidič tak podle ní zpozorní, že cesta není pro každého, a měl by nechat auto na normálním parkovišti.

Pokud vše podle místostarostky půjde dobře, mohlo by se náměstí dočkat úprav na jaře 2017.

MAREK OSOUCH