Po několika letech se dočkali Boskovičtí a po stříbrných a bronzových příčkách v minulosti letos se svými stránkami zvítězili v kategorii měst. Cenu na slavnostním ceremoniálu převzali ve čtvrtek. „O vítězství jsme usilovali tři roky. Myslím, že jsme návštěvníky stránek zaujali především přehledným odkazem aktualit, Boskovickou televizí a vytvořením úřední desky pro menší obce z okolí,“ uvedl tvůrce stránek Jaroslav Parma.

V konkurenci webových stránek patnácti vesnic si výborně vedla internetová prezentace obce Vavřinec, která skončila na třetím místě. V kategorii elektronická služba se na třetím místě umístila obec Skrchov se svým komentováním článků.

Soutěž se letos konala už potřinácté. „Hodnotilo se to, jak dobře dostupné jsou povinně zveřejňované informace, jako je například úřední deska nebo rozpočet obce. U některých soutěžících se rozpočet vůbec nedal najít. O vítězích ale rozhodlo jen několik bodů. Na některých stránkách už skoro není co zlepšovat, mají velmi dobrou úroveň,“ řekl předseda krajské poroty Jan Forbelský.

Vítězové v každé kategorii, a tedy i Boskovice, postupují do celostátního kola. O tom, zda uspějí, se rozhodne čtvrtého dubna v Hradci Králové na konferenci s názvem Internet ve státní správě a samosprávě.