„ODS bude mít v radě města tři zástupce, lidovci dva stejně jako sociální demokraté. Po jednom pak Volba pro Boskovice s podporou TOP 09 a Boskováci. Programové prohlášení vydáme do konce května,“ okomentoval nové vedení města Jaroslav Dohnálek.

To definitivně potvrdí jednání zastupitelů koncem dubna. Petr Malach už místostarostou byl v předchozím volebním období. Nyní pracuje v městské společnosti Služby Boskovice. „Na radnici budu pracovat na plný úvazek. U Služeb svoji administrativu postupně předám. Rozdělení působností ještě ladíme. Zatím to vypadá, že bych pod sebou měl mít zeleň, odpadové hospodářství a kulturu. Služby Boskovice pak má nově převzít pan starosta,“ nastínil Malach.

Jeho kolegyně Michaela Žejšková uvedla, že o rozdělení působností by mělo být jasno do konce týdne. Jedná se také o výši jejího úvazku. „Prioritou je pokračovat v rozběhnutých projektech a posunout je dál,“ řekla Žejšková.

Nejžhavějšími tématy ve městě jsou příprava výstavby nového komunitního centra s knihovnou, které je ve fází územního a stavebního řízení. A nová podoba sportovního areálu Červená zahrada se sportovní halou.