Ve zmíněné lokalitě budou nově vyhrazena dvě parkovací stání pro invalidy a deset dalších míst nad vjezdem do školky bude fungovat v jiném režimu. „Pracovní dny mezi sedmou a půl devátou ráno a pak mezi druhou a čtvrtou hodinou odpoledne se na nich bude parkovat v režimu K+R. Pro auta přivážející a odvážející děti do školky a zpět,“ popsala změny mluvčí boskovické radnice Martina Vašková.

V pracovní dny mezi půl devátou a druhou hodinou odpoledne mohou na zmíněných místech řidiči sát jen s parkovacím kotoučem s omezenou dobou parkování na maximálně dvě hodiny. Mimo tuto dobu nebude parkování nijak omezeno.

Blanenská rekreační oblast Palava se dočká změn. Město nechá letos zbourat zchátralé toalety s občerstvením (na snímku), které nahradí modulová stavba.
Nové občerstvení a toalety. Konečně, vítají plány návštěvníci Palavy v Blansku

Boskovičtí upraví parkování před školkou v Lidické. Zároveň chystají rekonstrukci rušné ulice.PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE. Boskovičtí upraví parkování před školkou v Lidické.Zdroj: Se souhlasem města BoskoviceNěkteří místní mají pochybnosti, zda budou motoristé nové dopravní značení respektovat. Dalším se to nelíbí, protože podle nich v dané lokalitě ubydou pro místní už tak nedostatková parkovací místa. „Parkoviště se upravovalo z důvodu rozšíření kapacity parkování ulic Lidická a Na Vyhlídce. Teď se tam stání částečně omezí. Jakožto rezidenti přicházíme o další místa na již tak plné ulici Na Vyhlídce, kde v průběhu dne parkují i zaměstnanci úřadů. U baru zase stojí dlouhodobě vrak. Jen se ubírá, ale neřeší,“ okomentoval změnu parkování na sociální síti pod příspěvkem města jeden z místních.

Od podzimu začal platit v ulici Lidická zákaz stání mezi křižovatkami s ulicemi Čížovky a náměstí 9. května. Část motoristů má s tímto omezením velký problém. V této lokalitě se navíc kromě zmíněné školky nachází také umělecká a základní škola plus soukromé zdravotnické zařízení. Někteří z řidičů tvrdí, že se nejedná o optimální řešení a je potřeba v této části města dořešit dostupné parkování. „Značka dobrá, ale myslím, že zároveň s tím, je potřeba dořešit parkování kolem,“ okomentoval nové značení například Tomáš Hejč, který tudy denně projíždí. A často řeší, kde zaparkovat a obloukem se tak vrací k problému, na který místní dlouhodobě upozorňují.

Sjezdovky na Blanensku drtí obleva. Provozovatelé vyhlížejí mráz. Na snímku  ski areál v Olešnici.
VIDEO: Boj o každý metr sněhu. Sjezdovky na Blanensku drtí obleva, vyhlíží mráz

Město argumentuje tím, že k tomuto kroku přistoupilo kvůli tomu, že frekventovanou ulici blokovala ve velkém právě zaparkovaná auta. Velké problémy tu pak měly s průjezdem zejména autobusy. A také auta integrovaného záchranného systému. Na současné dopravní situaci se v ulici Lidická podepsalo i to, že tam před časem postavil developer domy s několika desítkami bytů. Parkovací místa nabízel k prodeji, část neprodaných stání pak zablokoval zábranami. Město i kvůli tomu odmítlo některé z pozemků v okolí novostaveb převzít a s developerem vedlo řízení.

Předchozí vedení města plánovalo v ulici Lidická rozsáhlou rekonstrukci. Záměr nechali současní radní přepracovat. Nová studie rekonstrukce má zahrnovat také část náměstí 9. května a prostor mezí základní uměleckou školou a základní školou. „Současná úprava ulice Lidická nebyla dostačující,“ okomentovala nedávno krok současné vedení Boskovic starostka Jana Syrovátková.

Řidiči jezdí v Poříčí na autopilota. Ignorují semafory a blokují hasiče.
Řidiči na Poříčí v Blansku dál blokují hasiče, nově jim hrozí pokuta až 25 tisíc

Dodala, že prostor mezi zmíněnými školami musí být bezpečný zejména pro děti a rozhodně nemá být jen o autech. „Řešíme fungování celého prostoru včetně autobusových zastávek a chceme tam zřídit také jízdní pruh pro cyklisty,“ upřesnila Syrovátková.

Se rekonstrukcí ulice Lidická souvisí také oprava vodohospodářské infrastruktury, ke které už Svazek vodovodů a kanalizací města a obcí připravuje projektovou dokumentaci. Začátek prací předpokládají Boskovičtí až v roce 2025.