Přes tři měsíce je novým jednatelem Miloš Janeček – bývalý šéf Úrazové nemocnice v Brně. A valná hromada tento týden vyhodnotila jeho působení v Boskovicích ve zkušební době. „Posuzovali jsme celou řadu věcí. Například jeho jednání s pojišťovnami nebo to, jak se seznámil s provozem nemocnice. Jsme spokojení s tím, jak pan profesor nemocnici vede," uvedla starostka Boskovic Hana Nedomová. To potvrdili i další oslovení členové valné hromady. Například Karel Ošlejšek nebo Vladimír Farský. „Je vidět, že pan profesor je člověkem na svém místě," zhodnotil Farský.

Své působení ve funkci jednatele si pochvaluje i Janeček. „Začali jsme například pracovat na zlepšení vzhledu interiéru nemocnice. Do léta uvedeme do provozu některé nové léčebné metody. Letos ale bude hlavním úkolem vypracovat generel nemocnice, dokončit přestavbu dětského oddělení a stavbu multioborové intenzivní resuscitační péče," popsal Janeček.

Jenže právě s multioborovovou jednotkou mohou nastat v budoucnu problémy. Někteří lékaři totiž nesouhlasili se změnami, které se v souvislosti s její výstavbou dějí. „Nelíbily se jim změny v rámci pracovních procesů. Nesouhlasili s vymezením některých svých kompetencí. Interní, chirurgická, anesteziologicko-resuscitační a gynekologická jednotka intenzivní péče budou totiž sloučené. Pan Janeček se všemi lékaři jednal a našli kompromis. Uvidí se, jestli bude všem vyhovovat. Pokud ne, budou se hledat jiné cesty," vysvětlila starostka.

V Boskovicích se spekuluje o tom, že někteří lékaři chtějí dát výpovědi. Nedomová to ale nepotvrdila. „Nevím o tom, že by někdo z lékařů chtěl z nemocnice odejít," řekla.

Janeček uvedl, že jedna lékařka odešla do Nemocnice Blansko. Ale ne z důvodu nespokojenosti. „Bude působit jako lékařka magnetické rezonance, kterou naše nemocnice v dohledné době mít nebude. Nevím o žádných jiných lékařích, kteří by z nemocnice odešli po dobu mého působení," přiblížil Janeček.

Podle radního Farského jsou v nemocnici problémy s lékařským i středním zdravotnickým personálem. „Někteří zaměstnanci odešli jinam. Zápolíme s tím tak jako spousta dalších nemocnic v republice. Lékařům bohužel nemůžeme nabídnout takové podmínky, jaké mají třeba ve fakultních nemocnicích," přiblížil Farský.

Opoziční zastupitelé nemají o dění v nemocnici žádné informace. „Plánuji si vyžádat ekonomické údaje a koncepci pana jednatele, kterou předložil při výběrovém řízení. Za bývalého vedení byla nemocnice ekonomicky stabilizovaná a doufám, že to tak bude i nadále," řekl lídr sdružení Evropští demokraté a Sportovci pro Boskovice Radek Mazáč. Podrobnosti nemá ani bývalý starosta města Jaroslav Dohnálek (ODS). „Slyšel jsem pouze, že se něco děje na jednotce intenzivní péče. Na zastupitelstvu budu žádat o bližší informaci. Komunikace rady vůči opozici není skoro žádná," uvedl Dohnálek.

Soud se kromě toho bude zabývat žalobou, kterou koncem března podal na nové vedení nemocnice Tomáš Julínek. Protože svoji výpověď považuje za účelovou. „Myslím, že vedení města mohlo osobní averze vyřešit se mnou dohodou a ne pseudoorganizační změnou," řekl Julínek.