Zprávu dostal mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma minulý čtvrtek. „Česká televize má jako veřejnoprávní médium povinnost zajistit šíření svých kanálů. Poté, co s nimi komunikovali někteří Boskovičtí a vyšel článek v novinách, nám dali zprávu, že dokrývač by měly vybudovat České radiokomunikace snad na přelomu března a dubna. Jsme za to rádi,“ přiblížil Parma s tím, že o televizní kanál ČT2, jehož analogové vysílání mělo být vypnuté jednatřicátého prosince, Boskovičtí nepřijdou. „Česká televize nechá dvojku i jedničku běžet tak dlouho, dokud nepostaví dokrývač,“ podotkl.

Boskovičtí tak nyní místo plánované oficiální stížnosti pošlou ČT podklady pro zdůvodnění umístění dokrývače. „Český telekomunikační úřad tu totiž dělal měření. Dvě třetiny Boskovic neměly signál vůbec a jedna třetina jej chytala mizerný. Dále zpráva obsahuje podpisy asi dvě stě lidí, kteří si na špatný digitální signál stěžují,“ uvedl Parma. Podle něj na problém upozorňoval boskovické radní lidé zejména z ulic Hybešova a Květná. Kvalita dříve spuštěného Multiplexu 1 se podle nich zhoršila poté, co letos v říjnu přibyly Multiplexy 2 a 3.

To, že v Boskovicích není digitální signál téměř žádný, tvrdí i Vladimír Bílý, který se zabývá výstavbou a úpravou společných televizních antén. „Podle teoretických propočtů a map v Boskovicích digitální signál je. Skutečnost je ale jiná. Hlavním zdrojem signálu je totiž televizní vysílač Kojál, který je za kopcem. Kdyby vypli analogové vysílání z Čížovek a nepostavili dokrývač, lidé by byli odkázáni na satelity,“ nastínil Bílý s tím, že diváci v Boskovicích by si tak neužili kvalitní vysílání ČT, Prima, Nova a dalších stanic.