Tři čtvrtiny nákladů pokryjí dotace. Nejvíce úprav se dočká tamní sídliště Otakara Kubína a okolí bytového domu Na Chmelnici. Boskovičtí za statisíce nechají upravit také zelené plochy v sídlišti v ulici Hybešova.

V ulici Otakara Kubína šly nedávno k zemi staré topoly, břízy a smrky. Na jaře dělníci odstraní jejich pařezy. „V této lokalitě se vysadí čtyřiašedesát stromů a téměř dva tisíce čtyři sta keřů. Odborníci také upraví trávníky," uvedla boskovická místostarostka Jaromíra Vítková. Hotovo má být do konce listopadu.

Na Chmelnici se na jaře vysadí jednatřicet nových stromů a přes sto sedmdesát keřů. Zahradníci ošetří také tamní trávníky, na kterých doplní substrát, dohnojí je a podsejí travním osivem.

Úprava zelených ploch v sídlišti Hybešova bude stát necelý milion korun a větší část nákladů pokryjí dotace. Ze sídliště zmizí devětašedesát nemocných, poškozených a nevhodně vysazených stromů.

Odborníci zároveň ošetří bezmála padesát stromů. „Na jaře tam necháme vysadit šestasedmdesát stromů a více než sedmnáct set keřů. Vše by mělo být hotovo do konce července," upřesnila Vítková s tím, že letos odborníci prořežou a ošetří také řadu dalších stromů ve městě.