Vítězný projekt bude spolu s ostatními návrhy k vidění 17. ledna od šesti hodin v podvečer v zámeckém skleníku na setkání s vedením města a autorem Martinem Doležalem.

Návrh splnil podle vedení města všechna kritéria na sportoviště. „Jsem ráda, že mezi ostatními návrhy z Prahy, Brna či Bratislavy nakonec zvítězil boskovický ateliér. Pro nás je důležité, že je realizovatelný. Je to řešení, které vytváří dobré prostory a funguje jak z hlediska dopravy, tak i pohybu veřejnosti a celkového napojení na naše město. “ uvedla starostka města Jana Syrovátková.

Sportovní areál Červená zahrada je umístěný mezi zalesněným svahem Pilského údolí a okrajovou část městské struktury Boskovic. Směrem k městu umístili architekti sportovní halu a dopravní napojení. Směrem k říčce Bělé usadili běžecký okruh, skate park a volnočasové aktivity. Podle jejich návrhu vznikne mezi zimním stadionem a sportovní halou centrální prostor s parkováním, odkud budou všechna sportoviště přímo viditelná a snadno dostupná.

Obnovu parku u Zámeckého skleníku rozšířili Boskovičtí o etapu. Celkem má stát bezmála 90 milionů.
Zámecký park v Boskovicích čeká rekonstrukce. Za devadesát milionů korun

Autoři vyzdvihli zejména přehlednost. „Vychází z organizace jednotlivých sportovišť a staveb kolem centrální plochy, odkud jsou hned na dosah. Nic nehledáte. Není to zbytečně okázalé, je to civilní, ale zároveň těžíme potenciál s cílem vytvořit určitou atmosféru. Děláme urbanismus, a proto řešení musí fungovat i za mnoho let,“ uvedl vítěz návrhu Martin Doležel. Doplnil, že vítězství považuje za velký úspěch.