Dva tobogány, nový bazén s osmi plaveckými drahami, dětské brouzdaliště, nové sprchy a převlékárny nebo rozšířené parkoviště. Taková je vize zrekonstruovaného boskovického koupaliště Červená zahrada. Nový akvapark má být otevřen za dva roky.

Lidem v Boskovicích funkční koupaliště chybí. Za osvěžením musí často dojíždět jinam. Tak jako například Petr Šafránek z Boskovic. „Letos jsem na boskovickém koupališti ještě nebyl. Vím, že tam sice mají nějaké novinky, ale celkově mě prostředí koupaliště příliš neláká. Až bude areál spravený, určitě tam zase začnu chodit. Teď ale jezdíme spíš do nového akvaparku ve Velkých Opatovicích,“ uvedl mladík.

Podobné názory uvedli i lidé v anketě, kterou již dříve dělali redaktoři Blanenského Deníku. Z ní vyplynulo, že Boskovickým ve městě nejvíce vadí situace ohledně koupaliště. „Koupaliště tu chybí, což je velká škoda,“ uvedla tehdy v anketě například Eva Ambrožová.

Milovníkům vodních radovánek se ale blýská na lepší časy. Před dvěma týdny se radní dozvěděli dobrou zprávu. Získali dotaci na opravu koupaliště z Regionálního operačního programu ve výši pětatřiceti milionů korun. Dalších pětadvacet milionů na rekonstrukci areálu koupaliště přispěje město.

„Celkem by opravy měly stát přes padesát milionů korun. Pokud vše půjde podle plánu, nové koupaliště bychom měli otevírat v roce 2010,“ uvedl vedoucí odboru územního rozvoje boskovické radnice Vlastimil Kolář.
Podle něj je hlavní důvodem rekonstrukce zastaralá technologie a úprava vody. „Projekt zahrnuje kompletně celé nové technologické zázemí bazénu. První etapa oprav už je vlastně hotová z minulého roku. Do rekreačního bazénu, který je v současné době v areálu, přibudou nějaké jednoduché atrakce. Celá hladina bazénu se pak zvedne asi o dvacet centimetrů,“ řekl Kolář.

Na místě chybějícího bazénu bude úplně nový plavecký s osmi drahami po pětadvaceti metrech. V areálu koupaliště vzniknou také dva tobogány. Jeden mírný a točitý a druhý přímý. Samozřejmostí bude i brouzdaliště pro děti a nové sociální zázemí jako sprchy, převlékárny a záchody.

Pro letošek se lidé musí spokojit s podobou koupaliště, jaká byla v loňském roce. „Nic zásadního jsme zde neměnili. Do základních oprav a nových hracích prvků jsme investovali asi sto dvacet tisíc korun. Pouze jsme letos předělali dětské hřiště a přidali nové dětské prvky jako jsou prolézačky nebo houpačky,“ uvedl Milan Strya, vedoucí Služeb Boskovice, které provozují městská sportoviště.

Areál je nyní určený spíše maminkám s dětmi, čemuž odpovídá i malá hloubka v rekreačním bazénu. „Starší zde pak mohou využít hřiště na volejbal nebo nohejbal, které jsme původně projektovali jako písečnou pláž. Téměř nikdo ji však nevyužíval,“ dodal Strya.