Do ulice ústí silnice z Pilského údolí. Dosud tam kvůli špatnému stavu dvou mostů platil zákaz vjezdu těžkonážních vozidel. Jihomoravský kraj před časem silnici v údolí opravil a nedávno dokončil stavbu jednoho z mostů přes řeku Bělou. Druhý most právě dělníci rekonstruují. Obyvatelé Podhradí se obávají, že jakmile ho dokončí, před jejich bude proudit kamionová doprava ve směru na Prostějov. „Nikdo nám neřekl, že silnice bude sloužit jako obchvat města. Nechceme, aby nám v té úzké ulici jezdila nákladní auta,“ prohlásila na jednání boskovických zastupitelů jedna z obyvatelek Podhradí.

Požadavkem obyvatel ulice se zabývalo vedení města. „Jednali jsme se zástupci kraje i s policií. Podle jejich vyjádření se neuvažuje o tom, že by na komunikaci k nějakému razantnímu omezení dopravy vozidel nad dvanáct tun došlo,“ uvedl boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.

Ilustrační foto.
Nepozorná řidička nacouvala do chodkyně. Starší žena vyvázla se zlomeninou

Silnice v Pilském údolí u Boskovic byla dlouhá léta v havarijním stavu. Před třemi roky silničáři dokončili opravu jejího povrchu a opěrných zdí. Před měsícem pak skončila rekonstrukce prvního z mostů. Na druhém mostě se bude pracovat do konce září. Příští rok by měla přijít na řadu oprava samotné ulice Podhradí.