„Pokud vím, tak na celé jižní Moravě lyžařské trasy jinde vyznačeny nejsou,“ uvedl předseda Svazku obcí Boskovicko Jaroslav Dohnálek.
Pět lyžařských okruhů vybavených devíti orientačními tabulemi a odpočívadly v místě Protivanovského mlýna a Skalek vznikne v okolí obcí Suchý, Benešov, Kořenec a Protivanov. „Projekt řeší označení a zajištění sjízdnosti těch tras, které jsou v zimě už nyní nejvyužívanější,“ uvedla koordinátorka projektu Aneta Staňková. Podle ní se počítá například s nákupem tří skútrů, které budou tratě dvakrát denně udržovat, vzniknou webové stránky s aktuálními informacemi o stavu tratí, budou vydány také propagační materiály.
V obci Suchý by v rámci projektu mělo vzniknout nové informační centrum a zároveň zázemí pro lyžaře s toaletami i sprchami. V létě budou moci servis využívat cyklisté.
Projekt přijde na více než osm milionů korun. „Budeme žádat o peníze z Evropské unie. Tuto zimu ještě trasy nebudou, ale pokud se nám podaří peníze získat, tak by měly být příští rok,“ dodal Dohnálek.