Webovky na adrese vyroci.blansko.cz si lidé mohou prohlížet od minulého týdne. „Postupně je budeme ještě rozšiřovat. Zatím na nich lidé najdou informace o výročí povýšení Blanska na město a o šlechtičně Karolině Meineke, od jejíž smrti uplynulo dvě stě let. Obě tato jubilea připadají na letošek. V následujících měsících na stránkách přibudou ještě informace o osmistém osmdesátém výročí první zmínky o městě, které oslavíme v roce 2016," přiblížil Jiří Kučera z kanceláře tajemníka Městského úřadu Blansko.

Přehled akcí

Na nových stránkách si jejich návštěvníci přečtou především popis jednotlivých výročí s historickými fakty. „Aby lidé věděli, jaké jubileum si vlastně připomínáme. Dále na webu najdou i historické fotografie města, například životopisný seriál o Karolině Meineke, ale i dva filmy o této šlechtičně v HD kvalitě. Součástí povídání o výročí první písemné zmínky o městě bude například i časová osa s důležitými milníky, které se v Blansku v jeho historii odehrály," přiblížil Kučera.

Důležitou částí webu je také přehled všech akcí, které budou Blanenští k příležitosti kulatin pořádat. „Postupně budeme přidávat i aktuality. Například teď tam je informace o křtu nové knihy Hrady, hrádky a tvrze na Blanensku i s náhledem obálky knihy," uvedl Kučera.

V provozu budou webovky minimálně v tomto a v příštím roce. „V nějaké podobě budou fungovat i dál, ale už nebudou tak aktuální," dodal Kučera.

Příliš ohlasů na internetové stránky jejich tvůrci zatím nemají. „Jsou v provozu jen krátce. V Blansku byl ale vždy velký zájem o regionální historii a historické fotografie. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli stránky vytvořit," dodal pracovník radnice.