Jak už Deník informoval, podle města dosavadní ředitel selhal jako manažer. Problémy měli i se skladbou pořádaných akcí. Obšírněji důvody jeho odvolání přes média zatím úředníci rozebírat nechtěli.

Pod dopisem jsou kromě řady zástupců z blanenské kulturní scény podepsaní i lidé, kteří pracují pro město. „Odvolání ředitele fakticky znamená ztrátu kontinuity a bohužel další restart této instituce. Pan Vít Šujan ve své funkci působil pouhé dva roky a tři měsíce, přičemž větší část této doby byla kultura kvůli koronavirové pandemii ve stavu nouzového fungování. Vedení střediska tak ani nemělo šanci naplno zrealizovat to, co si ve své koncepci s příchodem Víta Šujana stanovilo,“ sdělila autorka otevřeného dopisu a kurátorka Jana Písaříková, která v minulosti pracovala v Galerii města Blanska. Ta spadá pod tamní kulturní středisko.

V Blansku odvolali šéfa kultury Víta Šujana (na snímku). Selhal jako manažer, tvrdí radnice.
Končící šéf kultury v Blansku Vít Šujan: Z odvolání jsem rozčarovaný

V otevřeném dopise uvedla, že zjitřenou atmosféru kolem Šujanova odvolání přiživuje i veřejná spekulace, že šlo o politicky účelový krok a město už má na jeho post svého favorita. Mluví se o promotérovi a podnikateli Tomáši Mokrém, který na podzim v blanenských komunálních volbách kandidoval jako nestraník za ODS. Mokrý nedávno potvrdil, že účast ve výběrovém řízení zvažuje.

V Blansku odvolali šéfa kultury Víta Šujana (na snímku). Selhal jako manažer, tvrdí radnice.
V Blansku odvolali šéfa kultury: selhal jako manažer, tvrdí radnice

Tématu se bude Deník dál věnovat v následujících dnech. V úterý 14. února zasedá rada města a otevřeným dopisem by se podle všeho měla zabývat. Před jednáním se redakci vyjádření radních nepodařilo získat. „Rada jedná zítra. Uvidíme, nerada předjímám,“ odepsala v pondělí odpoledne na dotaz v sms zprávě blanenská místostarostka Lenka Dražilová.