Statické záběry pohledných zákoutí Blanska, hra se světlem a stínem, záběry z reportáží. To vše okoření záznam z jízdy na kole. „Jde o propagační film, takže ukazuje pouze pěknou tvář Blanska. Je zaměřený na turisty a částečně vychází z předchozího filmu z roku 2002. Od té doby se ve městě ledasco změnilo. Bylo tedy potřeba jeho podobu zaktualizovat,“ uvedl Radek Popelka s tím, že filmy tohoto ražení dědí stejné jméno už od sedmdesátých let. Název Blansko – brána Moravského krasu tedy dnes pro turisty může fungovat jako značka.

Film, který Popelkovi v pátek představili, vypichuje kulturní i sportovní akce. Proto diváky Blanskem provází nevšední duo svatý Martin a Kolář. „Svatý Martin představuje historii města a Vašek Kolář zase současnost a sport,“ nastínil Jan Popelka.

Hudbu přímo na obraz skládal dvorní skladatel studia Audiovisual Zbyněk Petržela, který si vyhrál i detaily.

Film brzy zhlédnou lidé na internetových stránkách města. Zájemci si jej budou moct i koupit v infromačním středisku Blanka.

Zfilmovaná nová tvář Blanska zamíří také do soutěží. Předchozí propagační film z dílny Popelků byl nejlepší v celé republice. Získal cenu na Tour Region v Písku.