Lidé na sídlišti nemluví o ničem jiném než o tragédii. „Sledovala jsem z okna, jak k domu přijíždí hasiči a tak. Lidi o tom mluví, víc ale neřeknu, jde o dohady,“ řekla včera dopoledne dívka, která však odmítla zveřejnit své jméno. Redakce Blanenského Deníku je má k dispozici. V odpoledních hodinách už lidé věděli víc. To potvrdila Blažena Špidlíková, která na sídlišti žije. „Lidé se o tom dost baví. Je to strašné. Myslím, že tam zemřel bývalý pan ředitel gymnázia. Dokonce učil i mou dceru na dějepis,“ sdělila.
Nehybná těla tří lidí našli předevčírem doma jejich příbuzní, kteří přišli na návštěvu. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Haida se osmašedesátiletý muž nacházel v ložnici a jeho čtyřiapadesátiletá družka v koupelně.
Přežil jen syn zemřelé
Pětadvacetiletý syn zesnulé ženy, která byla učitelkou na jedné z blanenských základních škol, přežil. „Lékaři u něj na místě zajistili dýchání, pak ho ve vážném stavu dopravili na ARO do Boskovic,“ uvedla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová. V současné době mladíka udržují lékaři Nemocnice Na Homolce v Praze v umělém spánku. Tam jej převezl ještě ve středu vrtulník. Lékaři však odmítli stav pacienta přiblížit.
Policisté tragédii stále vyšetřují. „Věnujeme tomu největší pozornost, vyšetřování nechceme uspěchat. Dnes lékaři provádějí pitvu,“ uvedl zástupce ředitele blanenských policistů Zdeněk Grénar. Oběti se pravděpodobně nadýchaly zplodin z plynového kotle, možná byl ve špatném stavu přívod plynu. „Oxid uhelnatý není cítit ani vidět. Stačí jen několik nadechnutí a člověk upadne do bezvědomí,“ sdělil mluvčí Jaroslav Haid.
Miroslav Skoumal ze stavebního bytového družstva Macocha tvrdí, že nájemci či vlastníci bytu si hlídají kotle sami. „Asi před čtyřmi lety jsme jim předali pokyny, jak provoz plynových i elektrických zařízení zajišťovat,“ popřel jakékoliv pochybení.