Jedná se o pozemky poblíž ulice Brněnská o výměře přes tři sta šedesát metrů čtverečních. „Vlastníkovi nabídneme městské pozemky o výměře dvaasedmdesát metrů a rozdíl v ploše doplatíme. Částka je šest set šedesát jedna korun za metr," řekl blanenský starosta Ivo Polák s tím, že ke směně dojde, až budou vyřešená zástavní práva na zmíněných soukromých pozemcích.

Vypracování projektu na silniční most zahrnuli Blanenští do rozpočtu na příští rok. Počítají s částkou 4 miliony korun. Zbytek zaplatí kraj, se kterým město před časem podepsalo dohodu o spolupráci na této pro Blansko klíčové dopravní stavbě.

Při jednání o výkupu potřebných pozemků se město podle vedoucího blanenského odboru investic a územního rozvoje Marka Štefana dohodlo s většinou vlastníků na směně pozemků. „Některé pozemky jsme již vykoupili. S většinou vlastníků jsme se ale domluvili na směně. Postupně chystáme smlouvy. Asi s osmi majiteli ještě jednáme," přiblížil Štefan.

Podle Poláka má být stavba připravena do konce roku 2018. Bude v režii Jihomoravského kraje, který je investorem. Buď ji zaplatí ze svého rozpočtu, nebo se pokusí na přemostění sehnat dotace. „Odhaduji, že s výstavbou se začne nejdřív v roce 2020," poznamenal Polák.

Kraj náklady na stavbu mostu odhadl na dvě stě osmdesát milionů.