Důvodem uzavírky bude odstranění nerovností. „Dělníci budou na několika úsecích pokládat nový asfaltový koberec. Nejdelší úsek bude od křižovatky u Kauflandu až po areál bývalé Kameny," uvedl Bartoník. Teprve poté tam vyznačí přechody pro chodce a odbočovací pruhy. Dopravu Blanenští opět přesměrují do centra města. Objízdná trasa povede přes ulice Masarykova, Sadová, Seifertova a Bezručova. Autobusová zastávka na Poříčí se stejně jako při předchozí uzavírce přesune na Masarykovu ulici pod kino.

Hrbolatá silnice

Opravovat Poříčí začala stavební firma začátkem dubna. Od prvního června již auta jezdila po novém povrchu, který pokládala subdodavatelská firma Strabag. Řidiči si ale vzápětí všimli, že silnice je hrbolatá. Silničáři tam nechali udělat odborné měření, které nerovnosti potvrdilo. „Odchylky překračují v určitých úsecích povolené normy. V problematických částech bude potřeba odfrézovat horní obrusnou vrstvu vozovky a položit novou," uvedla vedoucí technickosprávního úseku blanenské pobočky Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Eva Zouharová.

Firma bude muset nerovnosti odstranit na své náklady. „Zatím nedokážu říci, v jaké výši budou. Pro samotného investora, tedy Správu a údržbu silnic, se ale cena za opravu nijak nemění," vysvětlil Bartoník. Oprava ulice Poříčí přišla na čtrnáct milionů korun bez DPH.