„Jsou tu vysoké ceny potravin, uvítala bych ve městě tedy nějaký supermarket, jako je Albert nebo Lidl,“ přiznala osmdesátiletá důchodkyně z Kunštátu Zdena Václavková. Její přání ale v dohledné době nebude vyslyšeno. „Obchodní řetězce o naše město nemají zájem, nechtějí tady investovat. Jsme na to moc malé město. My bychom zde skutečně nějaký větší supermarket uvítali, ale nevypadá to nadějně,“ dává obyvatelům Kunštátu za pravdu jejich starosta.

Podobně jsou na tom i lidé z Velkých Opatovic. V anketách se vyslovují pro stavbu supermarketu, ale jejich město není pro velké obchodní řetězce příliš zajímavé.

Více velkých nákupních hal by chtěli i někteří lidé z Boskovic nebo Letovic. Těm svítá na ještě lepší časy. Přestože jsou v Boskovicích chrámy hromadných nákupů tři, další stavba se chystá. V Letovicích se nákupuchtiví lidé dočkají dokonce dvou supermarketů.

„Máme za sebou jednání o budoucí výstavbě dvou supermarketů, je hotova už i studie. Nejprve by zde měl vyrůst Penny Market, o nějakou dobu později ještě Billa. Oba supermarkety budou stát v ulici Pražské směrem od náměstí na Svitavy,“ přiblížil starosta Letovic Radek Procházka.

Podle něj už je na místě vyřešena také dopravní situace. „K oběma obchodním domům povede společný sjezd ze státní silnice I/43 vedoucí z Brna do Svitav,“ dodal Procházka. „Lidé tady dlouho po supermarketu volali, takže jsme rádi, že se zde budou stavět,“ míní starosta.

Hynek Skoták