Dělníci zatím ve zchátralém hotelu na náměstí Republiky rozebrali za měsíc dvě patra a finišují se třetím. Místo stříhání hydraulickými nůžkami rozebírají budovu postupně panel po panelu pomocí jeřábu. „Firma navrhla změnu a my ji přijali. Je to dobré řešení. Tahle metoda omezila hluk a prašnost v centru města. Demolici to neprodlouží," dodal Polák.

Mírný skluz však nabraly stavební úpravy centra města kvůli přeložce vysokého napětí. „Jedná se asi o týden až dva. Původní termín zbourání hotelu a úpravy volného prostranství byl konec října. Teď to vypadá, že se vše stihne nejpozději do dvacátého listopadu. Hotel bude zbouraný na přelomu října a listopadu. Nějaký čas zabere úprava prostranství, úklid staveniště a jeho zázemí," uvedl blanenský místostarosta Jiří Crha.

Město má za zbourání budovy na náměstí Republiky zaplatit tři miliony šest set tisíc korun bez daně. Na místě hotelu vyroste klidová zóna s parkourovým hřištěm a kavárnou. O jeho zbourání loni na podzim rozhodli obyvatelé města v referendu.